L
S
NW
HOTEL, APARTHOTEL, CONDOHOTEL, APARTAMENTOWIEC.
Powierzchnia
2780.0 m2
Piętro
0 / 3

HOTEL, APARTHOTEL, CONDOHOTEL, APARTAMENTOWIEC.

Lokal
Sprzedaż
Na wyłączność
H. Sienkiewicza, Świeradów-Zdrój
mapa
5 990 000 PLN
5 990 000 PLN
5 990 000 PLN
2 154 PLN
2780.0 m2
0 / 3
2009
H. Sienkiewicza, Świeradów-Zdrój
Wtórny
surowy otwarty
piec gazowy
piecyk gazowy
winda, gaz
inne
6/3849/OLS

Opis nieruchomości

Zapraszam do Świeradowa-Zdroju, na prezentację budynku mieszkalno-hotelowego z częścią rehabilitacyjną. Interesująca oferta dla inwestorów ponieważ jest to jedna z nielicznych lokalizacji w centrum uzdrowiska w strefie „A”. Aktualny stan zaawansowania budowy pozwala na szybkie zakończenie inwestycji. Najcięższy front robót został już wykonany a rosnące ceny materiałów budowlanych oraz kosztów robocizny zwiększają atrakcyjność oferty. Możliwość przeznaczenia na apartamentowiec, hotel, aparthotel, condohotel lub pensjonat.

Obiekt.
Budynek hotelowy z częścią rehabilitacyjną został zaprojektowany dla co najmniej 84 gości. Znajduje się w nim 40 pokoi dwuosobowych od 17,5 m² do 30 m² oraz jeden apartament 4 osobowy z aneksem kuchennym o powierzchni 43 m². Każdy z pokoi posiada własną łazienkę z wc oraz balkon. Dodatkową powierzchnią jest strych o powierzchni ok 210 m², który można zaadoptować na dowolne cele. W przyziemiu znajduje się strefa rehabilitacyjna i Wellness z basenem oraz jacuzzi. W centralnej części budynku zaprojektowano windę aby ułatwić przemieszczanie się kuracjuszy. Powierzchnia całkowita budynku wynosi ok. 2800 m².

Stan techniczny.
Obiekt został zaprojektowany przez architekta znanego i cenionego w Świeradowie- Antoniego Wasiucionka. Hotel ma idealne proporcje, choć z zewnątrz wydaje się, że jest to mały budynek. Tymczasem budynek ma 6 kondygnacji a wysokość od poziomu basenu do wieżyczki wynosi 26 metrów. Bryła budynku z wieżyczką nawiązuje do okolicznej zabudowy. Na tyłach budynku w zaciszu działki zaprojektowano ogród zimowy, który uatrakcyjni pobyt gości hotelowych w części restauracyjnej.
Budynek w stanie surowym otwartym, wybudowany z dobrej jakości pustaków ceramicznych. Na każdej kondygnacji postawiono ścianki działowe zgodnie z rzutami z projektu. Zastosowano materiały pozwalające lepiej wygłuszyć każdy z pokoi gościnnych. Budynek projektowany był pod hotel 4****. Przed głównym wejściem zaprojektowano zadaszony podjazd dla samochodów oraz autobusów. Gotowy do wykończenia w standardzie i stylu przewidzianym przez nowego inwestora. Budowa aktualnego stanu została wstrzymana w 2009 ale dzięki zastosowaniu drenażu wokół budynku- (kilkanaście studni chłonnych), zastosowaniu dobrej jakości ceramiki oraz zabezpieczeniu dachu, upływ czasu nie odcisnął swojego piętna na nieruchomości.

Opis kondygnacji:
Przyziemie.
Powierzchnia całkowita 490 m²: sale rehabilitacyjne, basen, jacuzzi, strefa Wellnes- Spa, szatnie z prysznicami, toalety, gabinet lekarski, gabinety zabiegowe, wanny borowinowe.
Parter.
Powierzchnia całkowita 610 m²: hall, recepcję, część restauracyjna, cześć kuchenna oraz ogród zimowy
Piętro 1.
Powierzchnia całkowita 490 m². Powierzchnia mieszkalna 314 m²: 12 pokoi 2 osobowych z łazienkami o powierzchni ok 22 m² oraz dwa pokoje 2 osobowe o powierzchni ok. 29 m²
Piętro 2.
Powierzchnia całkowita 490 m². Powierzchnia mieszkalna 303 m²: 14 pokoi 2 osobowych z łazienkami o powierzchni ok 21 m².
Piętro 3.
Powierzchnia całkowita 490 m². Powierzchnia mieszkalna 274 m²: 12 pokoi 2 osobowych z łazienkami o powierzchni od 18 m²do 21 m²
Strych.
Powierzchnia całkowita 210 m². Powierzchnia mieszkalna 150 m². Do dowolnej aranżacji.

Działka.
Budynek posadowiony jest na działce o powierzchni 2696 m² znajdującej się w strefie uzdrowiskowej „A” u zbiegu ulic Sienkiewicza i Majowej. Działka kształtem zbliżona do trapezu, od wschodu i południa przylega do ulicy a od strony północnej przylega do strumienia. Położona w sąsiedztwie zabudowy sanatoryjnej i hotelowej, vis-a-vis Saint Lukas. Obiekt oddalony jest od Parku Zdrojowego zaledwie o 200 metrów oraz 800 m od Gondoli Ski & Sun. Do budynku prowadzą drogi o łagodnym stopniu nachylenia więc kuracjusze i goście hotelowi nie będą mieli problemu z dotarciem.

W MPZP działka oznaczona symbolem 17UT:
1) przeznaczenie podstawowe: zabudowa usługowa – usług turystki i wypoczynku,
2) przeznaczenie dopuszczalne: usługi handlu detalicznego, gastronomii, inne usługi nieuciążliwe.

Dlaczego Świeradów- Zdrój?
To przepiękna miejscowość, należąca do najbardziej znanych polskich uzdrowisk. Najcenniejszym skarbem Świeradowa jest borowina, świerk i czerpane z Gór Izerskich wody mineralne, bogate w radon, żelazo, fluor i magnez . To dzięki ich odmładzającemu działaniu kurort zyskał miano Doliny Młodości. W uzdrowisku leczy się także choroby reumatyczne, układu krążenia i nerwowego. Uzdrowisko upodobali sobie licznie odwiedzający kuracjusze z Niemiec, Polski i Rosji.
Świeradów Zdrój to także doskonałe miejsce dla aktywnych. W sezonie zimowym zaprasza amatorów białego szaleństwa na narty. Dzięki kolei gondolowej łatwo dotrzeć na Izerski Stóg, z naśnieżaną i oświetloną nartostradą o długości 2500 m. Działa tutaj także mnóstwo tras dla "biegaczy". W ostatnim czasie Świeradów Zdrój i Góry Izerskie stały się najważniejszym miejscem dla kolarstwa górskiego.

Lokalizacja.
Świeradów-Zdrój to rewelacyjne położenie. Dojazd z przykładowych miast zajmuje:
- Liberec w 40 min ( 49 km),
- Wrocław w 2h ( 147 km),
- Praga w 2h ( 150 km),
- Drezno w 2 h ( 160 km),
- Berlin w 3 h 30 min ( 270 km),
- Szczecin w 4 h 30 min (364 km).

Oferta dla inwestorów działających w branży hotelowej oraz rehabilitacyjnej. Tajemnica kurortu tkwi w długim sezonie dla kuracjuszy oraz ilości i jakości oferowanych zabiegów. Uzdrowisko upodobali sobie licznie odwiedzający kuracjusze z Niemiec, Polski, Czech i Rosji. Sezon leczniczy trwa niezbite 8 miesiące, sezon narciarski 4 miesiące. Tymczasem na plażach Bałtyku wieje pustka i patyki po lodach już w końcu sierpnia.

Zapraszam na prezentację !

Agenci nieruchomości zainteresowani tą ofertą dla swoich Klientów proszeni są o kontakt. Uzgodnimy warunki współpracy.

Całość kosztów pośrednictwa pokrywa właściciel nieruchomości – Klient kupujący nie płaci wynagrodzenia agencji.

Piotr Jaskółka
Tel. 662-060-719
piotr.jaskolka@idea-invest.pl
www.idea-invest.pl

Presentation in english
Agnieszka Szałega-Gazda
phone 691111133
agnieszka.szalega@idea-invest.pl
www.idea-invest.pl
Masz pytania? Skontaktuj się z nami.
Piotr Jaskółka
Co-Owner, Dyrektor Sprzedaży
idea-INVEST Nieruchomości
Żeromskiego 60/4
50-312 Wrocław

5 990 000 PLN
Sprawdź ratę chevron_right

To pole jest wymagane
phone
Facebook Instagram Vimeo